Lankava Lilli-tubgarn med glitter

Lankava Lilli-tubgarn med glitter

Från 16,50 € / st
I lager
More Information
VarumärkeLankava
Material75 % Återvunnen bomull, 25 % Andra fibrer
Viktca. 1 kg = 220 m
Stickor12–20 mm
Virknål7–9 mm
st

Lankava Lilli-tubgarn med glitter 

Det här är den glittriga versionen av vår ständiga favorit, Lilli-tubgarn. Det är ett runt tubgarn som passar till virkning, stickning och vävning och då det är ett stickat tubgarn, är grovleken enhetlig. Använd Lilli-tubgarn med glitter för att skapa lite glamour i ditt hem eller för att göra oemotståndliga säsongprojekt.

Skötselråd: Fintvätt i 30 grader i med mycket vatten och sparsamt med tvättmedel. Skölj noggrant och låt torka så fort som möjligt på ett luftigt och plant underlag.

OBS! Lyxtrasan krymper ca 15–20 % i tvätten. Vi rekommenderar därför att den blötläggs och torkas före användning. På grund av att Lilli består av återvunnet material kan färgnyanserna skifta mellan olika sändningar.

Relaterade mönster

Kanske gillar du också
Copyright © - Lankava